אל - הים הלא נודע


18 Feb
18Feb

הים תמיד היווה מסתורין !

 עולם המעמקים לא היה נודע לאדם והיה מופלא בעיניו ...

צצו להם שודדי הים, פיראטים! אנשים אכזריים שמעשיהם  הגיעו לכל אוזן, סיפורים מחרידים, מסמרי שיער, גבירות, רוזנים, עמי הארצות, כל הנתפסים, נמכרו לעבדים ושפחות... ומי יציל? לפעמים נזרקו לים חיים או הוחזרו לבתיהם תמורת כופר נפש.  (היו גם מעט נשים שודדות שחיפשו הרפתקאות ).

אוניות רבות טבעו בים הכחול עמוק יחד עם  האוצרות: יהלומים, אבני חן, מטמונים יקרי ערך בעקבות המלחמות שנעשו בים בין אוניות השודדים לבין אוניות שהיו עמוסות בסחורה, צוללים יצאו לצלילות והסתכנו בחייהם, צללו לכחול עמוק ונטרפו חיים על ידי כרישים. 

זה לא פסח על האנשים שחיפשו את הפנינה, פנינה יקרת ערך בצבע לבן נוצץ או ורוד, גם הם קיפחו את חייהם ונטרפו חיים על ידי הכרישים. 

 תעשיית סרטי האימה על הכרישים פרחה...

הדמיון הצית את האדם !!

הימאי צמא לדעת- מלא תימהון על הים -

יצא למסע של חודשים, לפעמים הם איבדו את הדרך והגיעו לאיים מרוחקים ובודדים שם הקימו בתים, נתקלו בקרחונים וטבעו, סערות שהתחוללו בים ועוד...

ההרפתקנים שבהם לא ויתרו ! הם אהבו את הריגושים האלה: ההתלהבות, ההתפעלות, ההתרשמות מהגלים שמגיעים למטרים גבוהים ובסופו של דבר הם מצליחים להשתלט על האונייה, יש בקשה יותר מזאת  לימאי מנוסה !!! 

ואז, הים נרגע. (רק רציתי להזכיר)  כמו בחיים שלנו: סערות, ריגושים, התפעמות, הרפתקאות, צרות ,דאגות, אין שקט בנפש!! 

להוריד את הראש מתחת לגל הגדול שמגיע הוא יעבור ותיכף יגיע השקט.

 דולפינים חברותיים שמצילים חיי אדם בים ומתגייסים למלחמה נגד האויב, מצמידים לצוללות ולאוניות מלחמה פצצות.  

צלילות של חובבנים לצד דולפינים בתת הימי, משחקי מים לצד הדולפינים, צילומים, אלבומים, סרטונים, קורסים ללימודי צלילה ומה לא.. 

צוללות מלחמה שהתפתחו במלחמת העולם הראשונה, הלוחמה הימית הייתה חשאית מאוד, מלאה ברזים ומסתורית.  זה מה שגרם לאנשים לרצות להאזין יותר לספורים המרתקים שחלקם היו מוגזמים. 

עלה על כולם משולש ברמודה שנמצא באזור האוקיינוס השקט, המסתורין על ההעלמויות שקורות במקום זה הרקיע שחקים ואנשים נשארו עם פה פעור לגבי פרשה זו, (יותר מאוחר ניתנו מסקנות ופתרונות ).   

בת הים הקטנה. סרט של וולט דיסני ששבר קופות, בת הים היא בת למלך עשיר שחיים בממלכה במעמקי הים אי שם במצולות. 

בני אדם שהפליגו בים העידו שראו אותה יושבת על סלע. עד היום מידי כמה שנים מופיעות כתבות באישהו עיתון שראו אותה  בים אך חששו להתקרב אליה. 

יאכטה.  אנשים חשובים ועשירים רכשו יאכטה מפוארת ומפנקת, הפליגו בעולם, יצאו למסעות של שייט, נהנים מהאויר של הים והרוגע.

הפלגות באוניות פאר סביב לעולם בצרוף הרפתקאות מחוף לחוף, חבילות שייט ותענוגות עם פינוקים שונים, ככל שהדמיון מעלה..  

במקביל הציור החל להתפתח..

ציירים מפורסמים כמו קלוד מונה רמברנדט ועוד.. ציירו את הים וגם לפעמים את האוניות נלחמות זו בזו. הסטודיו של הצייר קלוד מונה היה ממוקם בסירה בתוך הים תארו לכם איזה שקט ושלווה הייתה לו בים.

הציירים היו יוצאים לבילוי משפחתי בים משכירים סירה וזה  נתן להם את ההשראה לצייר את הים, סירות דייגים, גלים, סערות ועוד..  

ולא נשכח את הזריחה וכמובן את השקיעה בים. 

בימינו בשנת 1980 לערך הציור שקיעה בים קם וכיכב והיה לאחד הציורים הנפוצים ביותר והייתם יכולים למצוא אותו כמעט בכל בית.

טיפים לצייר המתחיל 

כדי להתחיל לצייר כדאי לעשות רישום טוב, לא לוותר! זה אחד הצעדים הראשונים החשובים בהצלחת הציור. להביט בתמונה שרוצים לצייר מה משעמם בתמונה ולא רוצים לצייר? מה אפשר להוסיף? אולי איזה סלע מעניין בחוף? או דמות שהולכת יחפה בחוף הים? ועוד..

להכין פלטה עשירה בצבעים, כנסו לתוך התמונה שימו לב לגוונים שבתמונה לפעמים אני משתמשת בזכוכית מגדלת.

אני אוהבת לצאת החוצה לטבע, לים, לסמטאות ולצלם. לצלם הרבה תמונות, למצוא זוייות מעניינות לתמונה, אחר כך אני מפתחת את התמונה שצילמתי ושהחלטתי שאני מעוניינת בה. 

האם הקנבס מתאים ? האם התמונה היא לרוחב ?אז גם הציור על הקנבס יהייה לרוחב. כדאי לשאול את בעל החנות איזה גודל של קנבס מתאים  לתמונה ?

לשאול בני משפחה מה הם רואים בציור? אנחנו משוחדים ורואים את הציור מושלם, תקבלו את ההערות שלהם כמחמאה! אתם תהיו זקוקים להערות האלה הם ישפרו לכם את הציור. 

למתחילים כדאי להשתמש בצבעי שמן לא יקרים וגם לא זולים.  

סכין שפכטל  מאוד חשובה, היא מיועדת לערבוב הצבע על הפלטה, אם תערבבו עם מכחול את הצבע שבפלטה המכחול יהרס לכם מהר מאוד, סיבה נוספת  כשתרצו לצייר באדום למשל והמכחול ערבב כחול עם צהוב, נו ! אז איזה פלטה של צבעים תהייה זאת... 

כשתהיו מעוניינים תוכלו ללמוד לצייר בסכין שפכטל אני מאוד אוהבת לצייר בסכין אוירה אחרת ,תזהרו זה ממכר.. 

לפעמים ציור לא הולך אל תתעקשו שימו אותו בצד תמשיכו בפעם אחרת .

ולבסוף חתימה, להשאיר מהצדדים ומלמטה שוליים ולחתום, אולי תרצו למסגר את התמונה  ולא יהיה מקום לחתימה? יש ציירים שחותמים חתימה ארוכה ויש קצרה זה עניין של העדפה אישית .


טיפ לפרפקציוניסט:  חתמת זהו זה!  לא ממשיכים לתקן כי אין לזה סוף !הערות
* כתובת הדואר האלקטרוני לא תוצג באתר.